Marcové stretnutie našej skupiny sa bude konať vo štvrtok, 21.3.2019 o 18:00 tentoraz na novom mieste, a to v priestoroch spoločnosti SwissRe v Bratislave.

 

Téma prednášky
It’s all about table! 

Vytvorenie tabuľky v databáze je jednoduchá vec. Ale je to naozaj tak? Na dnešnej prednáške si povieme, že to nie je úplne pravda. Okrem developerského a DBA pohľadu, sa na CREATE TABLE pozrieme aj z pohľadu performance tunera. A nebude to len o indexoch. Skúsime zabezpečiť dátovú ako aj referenčnú integritu, porovnať, aké to prináša výhody a nevýhody. Čo sa deje v triggeroch, identitách, sekvenciách. Prednáška bude plná rôznych kľúčov, constraintov, kompresií, vypočítavaných stĺpcov, prípadne nami definovaných dátových typov.

 

Jazyk

slovenský

 

Prednášajúci

Erik Dóša
Erik aktuálne pracuje ako SQL Developer v slovenskej IT spoločnosti. Má skúsenosti ako ETL vývojár dátových skladov, hlavne v poisťovacom segmente, s použitím nástrojov SSIS, SSRS a SSAS. Jeho záľubou je performance tuning, indexovanie, query troubleshooting a získavanie nových vedomostí ohľadom spracovania dát v SQL serveri.

 

Miesto konania:

SwissRe
Twin City B
Mlynské Nivy 12
811 09 Bratislava